Русия се наложи над Уелс с 2:1

снимка: БГНЕС

Руснаците започнаха много силно мача на стадион Локомотив. Но гостите от Уелс имаха първа възможност за гол след като В 17-та минута Гарет Бейл бе фаулиран в наказателното поле. Самият Бейл изпълни дузпата, но Акинфеев се намеси блестящо и спаси.

 

В 22-та минута бе отсъдена друга дузпа за нарушение на Робинсън срещу Зирянов. Павлюченко бе безгрешен от бялата точка и извде руснаците напред.

 

Домакините имаха още възможности за гол през първата част. Второто полувреме Уелс изравни играта и поглеждаха по-често към вратата на Акинфеев.

 

В 67-та минута играчът на Тотнъм Гарет Бейл проби между двама защитници отдясно и подаде на Ледли, който от един метър пред вратата изравни резултата.

 

Руснаците се вдигнаха на щурм, в игра се появи Павел Погребняк, който отбеляза и победното попадение в мача. Андрей Аршавин нахлу отляво и центрира, вратаря на гостите изби удар на Зирянов и топката попадна в Погребняк, който със силен удар направи 2:1 за "сборная".

Така руснаците записаха победа на старта на квалификациите след като това им беше първия мач в кампанията. За Уелс това е първа загуба след победата над Азербайджан с 1:0.