Русия се класира за финалите на ЕП по баскетбол за жени

Русия се класира на финал в европейското първенство по баскетбол за жени, след като победи с 85:53 (22:18, 17:8, 22:17, 24:10) Чехия. Сблъсъкът между Русия и Чехия се счита за класиката на европейския баскетбол за жени, като този път жребият противопостави двата колоса още в полуфиналите.

Както и в срещата от чевъртфиналите срещу Латвия, рускините започнаха много силно мача и запазиха преимуществото си до самия му край. Чудесната игра на Елена Данилочкина доведе до категорична разлика още в началото, а самата тя наниза 16 точки само до полувремето.

Данилочкина не сгреши нито един път в стрелбата си в първите две четвъртини, както направиха още Мария Степанова и Ирина Осипова. В тези минути рускините играха перфектно и в защита, доказателство за което са допуснатите едва 8 точки във втората четвъртина.

Чехкините не успяха да се завърнат в мача и във втората му част, а рускините продължиха да доминират в зала "Атлас Арена" в Лодз, спечелвайки и последните две четвъртини с разлика. Показателна е последната част, която завърши при резултат 24:10, предаде БТА.