Русия остава единственият непобеден отбор след четвъртата седмица на Световната лига

снимка: fivb.org

Националният отбор по волейбол на Русия затвърди първото си място в група B на Световната лига с две чисти победи над Япония през уикенда и остана единственият тим без загуба след четвъртата седмица на престижната надпревара през 2011-та година.

24-те спечелени точки в Сибир почти със сигурност класират Сборная за финалната фаза на турнира, като през последните две седмици руснаците ще изиграят и първите си мачове като гост на Германия и България.

Останалите фаворити - Бразилия, Италия и Аржентина запазват лидерството си в групите със съответно 21, 20 и 19 пункта.

Аржентинците събраха пълен актив точки от двете си домакинства на Португалия през уикенда (победи с 3:0 и 3:1) и се наслаждават на комфортна преднина от 7 точки пред отбора на Сърбия, заемащ второто място в група C.

Световният шампион Бразилия също зарадва публиката си с категорични победи с 3:0 срещу Пуерто Рико в последните два мача в Сао Пауло за тазгодишното издание на Световната лига. С шест пункта по-малко подгласник на Селесао в група А е отборът на САЩ, който си размени по една победа и загуба с домакина на финалната осмица Полша в Илинойс,

Лидерът в последната група D - Италия записа една победа и загуба с по 3:1 срещу Франция и позволи на Куба да стопи изоставането си на едва 4 точки след победите над прекия конкурент Корея през уикенда.