Русия остана лидер с пълен актив на Световното по хокей

Русия победи Чехия с 2:0 и остана лидер с пълен актив в група "Б" на Световното първенство по хокей на лед във Финландия и Швеция.

Александър Пережогин изведе "Сборная" напред още в 24-ата секунда, а Евгени Малкин довърши съперника в 44-ата секунда на третата част при числен превес със седмия си гол в шампионата.

Вратарят Константин Барулин отрази всичките 30 удара към мрежата си. В другия мач от групата Норвегия разби Германия с 12:4.

Патрик Торесен се отличи с три гола и три асистенции, Пер Аге Скродер и Матс Триг се разписаха по два пъти, а Мортен Аск добави 4 асистенции за успеха.

В група "А" САЩ разби защитаващия титлата си Финландия с 5:0 и си осигури място на четвъртфиналите.

Вратарят на отбора от НХЛ Детройт Джими Хауърд не допусна попадение, след като спаси всичките 18 изстрела към мрежата си.

В другия мач от групата Словакия се наложи над Швейцария с 1:0 с гол на Томаш Татар 1:47 преди края на първата третина.