Русия изпусна Ейре за 0:0 на "Лужники"

Отборът на Русия не успя да победи тима на Ейре и срещата завърши 0:0 на стадион „Лужники".

Двата тима запазиха шансовете си за класиране на Евро 2012, но руснаците могат много да съжаляват за многобройните си пропуски, защото ако бяха спечелили щяха почти да си осигурят първото място в група B.

Домакините започнаха добре двубоя и още в началото записаха няколко пропуска. Капитанът Андрей Аршавин тормозеше доста противниковата защита. Шей Гивън пък се превърна в истински герой за своя тим.

Руснаците натиснаха много здраво в последните минути. Динияр Биляледтинов изпусна две положения отляво след като се появи в игра в 76-та минута. Преди това Аршавин бе в основата на най-интересните събития.

Две минути преди края Константин Зирявов изскочи сам срещу вратаря при едно центриране и стреля с глава, но ирландския страж успя да спаси. След това и удар на Березутский бе блокиран от защитата.

След това равенство ситуацията в групата стана още по-заплетена. Русия води със 17 точки пред Ейре с 15. На трето място с мач по-малко е тима на Словакия, който ако победи по-късно Армения ще се изравни с руснаците в челото на таблицата. Така всичко в тази група ще се реши с последните два двубоя, като най-интересна се очертава срещата между Словакия и Русия след един месец.