Русия излезе от групите без да запише загуба

Русия спечели очаквано с 4:0 срещу Италия в последния си мач от груповата фаза на световното първенство по хокей на лед и завърши без загуба в "Б". Павел Дацюк откри резултата в 11-ата минута на първия период. Евгени Кузнецов и Евгени Бирюков покачиха на 3:0 в полза на "сборная".

Крайното 4:0 бе оформено от Александър Попов в края на последната третина. Русия ще играе с Норвегия или Чехия на четвъртфиналите в четвъртък, докато Италия завършва на последното осмо място в групата и изпада във втора дивизия.

В група "А" домакинът Финландия спечели с 4:1 срещу Казахстан и до момента заема второто място в класирането. Във втората третина Юси Йокинен откри за домакините, а Мико Маенпа реализира втори гол за финландците В средата на третата част Константин Пушкарьов върна едно попадение за Казахстан, а Валтери Филпула се разписа на два пъти и оформи крайното 4:1 за Финландия.

В друга среща от тази група Франция спечели с 2:1 срещу Беларус и все още има шанс за класиране във втората фаза на световното първенство. По-късно днес "петлите" играят със Словакия.

Също във вторник един от фаворитите САЩ играе с Швейцария и при победа ще се изкачи на второ място в група "А". На четвъртфиналите американците ще играят с Финландия. Лидерът в група "А" Канада играе с Беларус, като на четвъртфиналите ще срещне Словакия или Франция.