Русия и Южна Корея регистрираха третото реми на Мондиала

Русия и Южна Корея завършиха при равенство 1:1 в последния мач от първия кръг на груповата фаза на Световното първенство по футбол.

Двата тима изиграха един от най-скучните двубои на Мондиал 2014, като конкуренция може да им направи единствено срещата между Нигерия и Иран, където все пак не падна гол.

В двубоя между Сборная и Република Корея зрителите видяха цели два такива, но освен тях на терена нямаше почти нищо интересно. През първата част двата тима действаха изключително предпазливо и не създадоха нищо сериозно пред противниковите врати.

През втората част все пак нивото на игра се повиши, макар и не съществено. Двата гола все пак помогнаха на феновете по трибуните да не заспят. Корейците първи излязоха напред след точно попадение на Лий Кун Хо. Стражът на Русия Игор Акинфеев направи поредица от глупави изяви, а последната от тях му струваше гол във вратата.

Само шест минути по-късно обаче руснаците изравниха след попадение на резервата Александър Кержаков, който се оказа най-съобразителен при едно меле в противниковото наказателно поле.

Вижте пълна статистика от мача Русия - Южна Корея.

Така двата тима спечелиха по точка и делят второто място в група H, където са още отборите на Белгия и Алжир. По-рано „червените“ дяволи спечелиха след обрат и са лидер в потока.

4095206

Фабио Капело избра на върха на атаката за неговия тим да започне Александър Кокорин, който бе подпомаган по крилата от Александър Самедов и Олег Шатов.

На вратата застана Игор Акинфеев, а пред него в защита се подредиха Димитрий Комбаров, Василийс Березуцки, Сергей Игнашевич и Андрей Йешченко. Халфовата линия бе съставена от Юрой Жирков, Денис Глушаков и Виктор Файзулин.

Треньорът на Корея Хонг Мон Бо избира схема 4-4-2 с Чу Йон Парк и Хюн Мин Со в предни позиции. На вратата бе Джун Сун Рион, а в защита бяха разположени Йон Сук Юн, Хон Джеон Хо, Кин Юн Гуин и Лий Йон. В средата на терена действаха Ку Джа Чеол, Чун Йон Лий, Хан Кук Йон и Ки Сун Йон.

4095209

Първо полувреме

Началните минути на двубоя не предоставят нищо кой знае колко интересно. Руснаците са по-активният тим, но опитват да застрашат вратата на Юн Сун Рион предимно с центрирания, които до този момент не носят нищо сериозно.

В тези първи минути корейците отговориха с няколко контраатаки, които обаче не завършиха успешно, а играта на двата тима убеждаваше, че те не желаят да рискуват и се надлъгват поне през първата част на двубоя.

В 31-а минута вратарят на азиатците трябваше да се намесва след шут на Игнашевич, а след това и Жирков стреля, но неточно.

4095210

В края на полувремето тимът на Южна Корея се активизира и показа повече желание да атакува. В 34-а минута Коо се освободи добре пред наказателното поле и стреля, но топката се удари в противник и мина встрани от вратата.

Пет минути по-късно Сон намери позиция за стрелба, но ударът му бе изключително неточен, а опитът му бе апотеоз на безидейната игра на двата тима.

Второ полувреме

Нищо съществено не се промени след почивката. Полувремето започна с лек превес за руснаците, които отправиха далечен удар чрез Виктор Файзулин, но Рион спаси, а при последвалия корнер Березуцки стреля с глава встрани от вратата.

След 50-а минута корейците отправиха три последователни удара, като и при трите Игор Акинфеев не се намеси добре, но все пак до гол не се стигна. Автори на изстрелите бяха Коо, Ки и Ким.

4095224

Руснаците отговориха с поредния далечен шут, този път на Димитрий Комабаров, който бе спасен от Рион, макар и с усилие. Глупостите на Акинфеев на обратната врата обаче продължиха и това коства скъпо на руснаците.

В 68-а минута влезлият като резерва Лий Кюн Хо отправи тежък удар от границата на наказателното поле. Шутът бе точно в обсега на руския вратар, но вместо да боксира топката, тя мина между ръцете му и влезе във вратата - 1:0 за азиатския състав.

Голът на Република Корея помогна на двубоя да стане по-интересен и само шест минути след него Сборная изравни. Кержаков се появи на терена веднага след гола на корейците и се оказа най-съобразителен при едно меле в противниковото наказателно поле. Той овладя спасената от вратаря Рион топка след шут на Алан Дзагоев и я прати в мрежата му за 1:1.

4095225

В минутите след гола руснаците тръгнаха масирано напред, но явлението бе краткотрайно. Темпото отново бързо спадна, а двата тима подновиха опитите да създават опасности с центрирания и далечни удари.

Двубоят завърши с добра руска атака. Кокорин напредна отляво и центрира, но Самедов не успя да намери топката и да оползотвори хубавия пас.

Russia vs South Korea 1-1 All Goals Highlights...by HowToCool