Румънско воле бетонира Ботев в Топ 4

Отборът на Ботев се утвърди на четвъртото място в българската "А" група, след като днес възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 1:0 при визитата на Черно море в среща от 36-ия кръг на първенството.

След като спечелиха служебно градското дерби с Локомотив и се наложиха над Левски в Коматево, днес "канарите" прибавиха нови три точки към актива си. "Жълто-черните" имат вече 53 пункта на сметката си - с десет повече от петия Левски, който обаче е и с мач по-малко.

Гостите бяха без двете си големи звезди в атака - Юнес Хамза и Феребори Доре, но и без тях пловдивчани стигнаха до трите точки.

Черно море пък пропусна шанс да изпревари Левски на петата позиция в таблицата, като "моряците" записаха пети пореден мач без записан успех. За последно варненци спечелиха домакинството си на Локомотив Пловдив в края на миналия месец. Черно море остава шести с актив от 51 точки - с две по-малко от Левски и с две повече от седмия Локомотив.

Единственият гол в мача падна след само 20 минути игра, когато Александру Куртеан изведе Ботев напред в резултата. Румънецът завърши акция, започната от Мариян Огнянов и преминала през Луис Педро, бележейки във вратата на Георги Китанов с отлично воле.

Преди това Китанов изби мощен удар на Георги Сърмов, а изстрел на Луис Педро излезе в аут.

4083219

В 35' Ботев вкара и втори гол, който обаче бе отменен. Луис Педро вкара след асистенция на Ромарио, но страничният рефер правилно бе сигнализирал засада.

През втората част домакините опитаха да се върнат в мача, но момчетата на Георги Иванов - Гонзо така и не успяха да спасят поне точката. В 50' пред "моряците" се отвори чудесен шанс, но сантиметри не достигнаха на Георги Божилов, за да засече острото центриране на Венков.

4083220

В 62' Валери Домовчийски надскочи Лукин и стреля с глава, но бившият национал прати топката право в обсега на Адам Стаховяк. В 79' Ботев отговори чрез Томаш Иршак, но Сашо Александров изби от голлинията силния удар на халфа.

В последните минути Черно море натисна, като домакините имаха няколко добри възможности за изравнителен гол. В 86' Домовчийски стреля след едно разбъркване, но пращайки кълбото над напречната греда. В добавеното време Михаил Венков за малко не засече поредна центрирана топка, но и левият бек се размина с кълбото.