Румъния се подхлъзна в първото си домакинство

След като стартира прекрасно участието си в европейските квалификации, печелейки гостуването си на Гърция, отборът на Румъния допусна неочаквана грешна стъпка в първото си домакинство от група F.

Футболистите на селекционера Виктор Пицурка не успяха да победят гостуващия тим на Унгария, завършвайки наравно 1:1 в сблъсъка на националния стадион в Букурещ.

Въпреки това Румъния оглави временно класиране в групата с актив от четири точки, но с мач повече от Финландия и Северна Ирландия, които имат по три.

Унгария пък спечели първата си точка в групата, след като в предишния си двубой отборът на Пал Дардай загуби с 1:2 от Северна Ирландия.

Румънците се оттеглиха на почивка с гол аванс в резултата, след като в последната минута на първата част Раул Русеску изведе домакините напред след подаване на Разван Рац.

Осем минути преди края обаче трибуните в Букурещ бяха смълчани, тъй като звездата на унгарците Балаш Джуджак изпрати кълбото зад гърба на Татарушану и донесе точка на гостите за крайното 1:1.