
Изпълнителният директор на Байерн Карл-Хайнц Румениге поиска финансови компенсации от страна на холандската футболна федерация, като причината за това естествено е сериозната контузия на звездата Ариен Робен.
Взривното крило може да пропусне остатъка от календарната година за "баварците", след като продължава да страда сериозно от травмата в бедрото, получена по време на подготовката за Мондиал 2010 в Южна Африка.
Според Румениге, холандската федерация трябва да обезщети финансово Байерн, заради тежката загуба на 26-годишния футболист.
"Мисля, че холандската футболна федерация трябва да ни осигури финансови компенсации за Ариен Робен, равносилни на заплатата му в периода, когато той не е на наше разположение", заяви Румениге.
"УЕФА наистина трябва да предприеме нещо, за да "застрахова" европейските клубове против евентуални контузии на техните футболисти в националните им отбори. Не става въпрос само за големите турнири, но и за приятелските мачове", добави шефът на немския шампион.
Робен бе движеща сила за баварския колос през изминалата кампания, като отсъствието му несъмнено е голям удар за наставника Луис ван Гаал.
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ