Рубин на Благо Георгиев победи Миланов и ЦСКА

снимка: rubin-kazan.ru

Отборът на Рубин постигна първа победа за сезона в руското първенство след като се наложи над шампиона ЦСКА (Москва) с 2:1 в среща от 5-ия кръг на Висшата лига.

За Рубин цял мач игра новото попълнение на отбора - бившия национал на България Благой Георгиев. В състава на ЦСКА пък пълни 90 минути записа друг български играч - Георги Миланов.

Поражението е второ поредно за ЦСКА и тимът е 5-и в класирането с 9 точки. Рубин е девети с 6 точки, а лидер е Зенит с 15 точки, уточнява БТА.

Рубин поведе след гол на Игор Портнягин в 18-а минута, но Бибрас Натхо изравни за ЦСКА от дузпа в 45-а минута. Победния гол за Рубин вкара Гьокдениз Карадениз в 83-а минута.

По-рано днес трима българи започнаха като титуляри за Амкар Перм при загубата с 0:2 като гост на Зенит (Санкт Петербург) в среща от 5-ия кръг на руското първенство. Захари Сираков, Георги Пеев и Петър Занев попаднаха в стартовите 11 на Амкар.

От тримата само Занев игра пълни 90 минути, докато Сираков бе заменен от Симоновски в 63-а минута, а Пеев - от Идову в 74-а минута. Зенит стигна до трите точки след голове на Олег Шатов и Хълк.

С тази победа тимът от Санкт Петербург се утвърди на върха в класирането с 15 точки, три повече от втория Спартак Москва, който спечели с 2:1 при гостуването на новака УФА. Амкар е предпоследен с една спечелена точка.