Рубин излъга еврошампиона Барса и го победи с 2:1 на "Камп Ноу"

Отборът на Рубин поднесе изненадата в срещите от Шампионската лига тази вечер след като победи настоящият еврошампион Барселона на „Камп Ноу" с 2:1. Руснаците на два пъти повеждаха в резултата, с което записаха първата си победа в Шампионската лига и то над шампиона.

 

Изненадващо, но Рубин откри резултата още в първата минута. Александър Рязанцев отбеляза феноменален гол от около 35 метра.Публиката на стадиона не очакваше подобно развитие на мача особено след като Барса не успя да върне гол през първата част.

 

Съвсем нормално каталунците не спираха да атакуват през първото полувреме, но Рубин се беше окопал здраво в защита и вратаря Рижиков спаси удари на Меси и Педро.

 

Веднага след началото на второто полувреме Златан Ибрахимович показа класа. Шведът получи извеждащ пас от Шави и с гръб към вратата отправи силен удар по земя и топката влезе в мрежата на Рубин.

 

След това домакините продължиха да държат топката в пъти повече от гостите, но нямаха много чисти положения. В 74-та минута Гьокденис Караденис получи добър пас от Алехандро Домингеш успя да се освободи от Маркес и отбеляза за 2:1 пред смълчаните трибуни на „Камп Ноу".

 

Отговорът на Барса не закъсня и Златан Ибрахимович нацели напречната греда пет минути по-късно. Яя Туре удари също гредата след центриране от корнер в даденото от съдията продължение. До края Барса пробва предимно с центрирания да изненада защитата на Рубин, но руснаците се справиха и записаха първа историческа победа в Шампионската лига.