Ройс изстреля Дортмунд на 5 точки от Байерн

С нови два гола в германската Бундеслига Марко Ройс помогна на Борусия (Дортмунд) да постигне важен успех с 3:1 като гост на Вердер и да се доближи на 5 точки от лидера Байерн (Мюнхен).

Както е известно, в петък вечер Байерн завърши 0:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) и прекъсна серията си от 10 победи в първенството, като е водач с 31 точки. След днешната победа в Бремен тимът на Борусия вече има 26 и се утвърждава на второто място, като стопява част от изоставането си спрямо шампионите.

Германската звезда на Дортмунд Марко Ройс откри резултата още в 9-ата минута, но това не осигури особено спокойствие на гостите. В 32-ата Уджа възстанови равенството, но секунди преди почивката Хенрих Мъхитарян се възползва от подаване на Матс Хумелс и отново върна аванса на гостите.

В 72-ата минута Ройс отбеляза втория си гол в срещата след пас на Мъхитарян и увеличи головата си сметка през сезона на 7, а преднината на Дортмунд стана 3:1, което се оказа и крайният резултат.

Вердер, както и в началото на миналия сезон, започва трудно първенството и с 10 пункта е едва 14-ти. Дортмунд пък има 6 точки аванс на второто място пред Шалке, след като по същото време днес тимът от Гелзенкирхен завърши 1:1 като домакин на новака Инголщад.

Борусия (Мьонхенгладбах) се изкачва на 4-та позиция с 18 точки и мач повече от Волфсбург (18), след като смаза с 4:1 като гост Херта и записа пета поредна победа, с което доказва, че кризата от началото на сезона е напълно преодоляна.