Рой Ходжсън дава последен шанс на Рууни срещу Еквадор

Рой Ходжсън ще даде последен шанс на Уейн Рууни в контролния мач срещу Еквадор в сряда вечер, пишат британските медии.

Според непотвърдени информации, селекционерът на английския национален тим не е доволен от формата на своя основен нападател и обмисля смяна с тарана на Ливърпул - Даниел Стъридж, който има голям шанс да води английската атака по време на предстоящото Световно първенство по футбол в Бразилия.

Рууни лекуваше близо месец разтежение в областта на аддукторите, но се завърна в игра при победата с 3:0 над Перу в петък. Той обаче не успя да се разпише в четвърта поредна среща с екипа на английския национален тим, въпреки че остана 66 минути на терена на "Уембли".

Въпреки че Рой Ходжсън използва контролите за трупане на игрово време на повечето резерви в тима, той вече обяви, че Уейн Рууни ще бъде в титулярния състав на Англия за срещата с Еквадор. Тя щя бъде проведена на стадион "Сън Лайф", намиращ се северно от град Маями.

Почивка в мача срещу Еквадор ще получи капитанът на английския национален отбор и на Ливърпул - Стивън Джерард. Вместо него, капитанската лента ще поеме Франк Лампард.