Роналдо вече е най-близо до Златната обувка

Великолепният гол на Кристиано Роналдо в 91-ата минута срещу Валенсия, с който той донесе равенството 2:2 на Реал Мадрид с Валенсия, бе 31-во за суперзвездата на „белия балет“ през този сезон.

Кавалерът на Златната топка за 2013-та година по този начин излезе начело в класацията за Златната обувка, присъждана на голмайстор номер 1 на Европа. Досега CR7 делеше първата позиция с уругвайския стрелец на Ливърпул Луис Суарес, който има 30 попадения и довечера може да ги увеличи, когато мърсисайдци гостуват на Кристъл Палас от 22 часа българско време.

Кристиано стана първият футболист в испанския футбол, който за четвърти пореден път реализира поне 50 гола в рамките на сезона.

Роналдо вече има 62 точки в класирането, в което се присъждат по 2 пункта за попадение в някое от топ 4 първенствата на Европа – Серия А, Премиършип, Бундеслигата и Примера дивисион.

Друга промяна от уикенда е изкачването на трета позиция с 56 точки от 28 гола на Лионел Меси, който изостава с 4 пункта (2 гола) от Суарес и с 6 точки (3 попадения) от Роналдо. Голмайсторът на Атлетико (Мадрид) Диего Коща не можа да се разпише и остава с 27 гола на 4-та позиция.

Пети е испанецът Жонатан Сориано, който има 31 гола за австрийския Ред Бул Залцбург, но заради по-слабия шампионат му се присъждат не по 2, а по 1.5 точки на попадение, което прави актива му 46.5

Шести е исландецът от Хееренвеен Алфред Финбогасон с 29 попадения в холандското първенство, а след него е Чиро Имобиле с 21 попадения за Торино в Серия А.