Роналдо се отпуши, наниза 2 за Юве

Кристиано Роналдо най-после се отпуши с екипа на Ювентус. Носителят на "Златната топка", който премина това лято от Реал при "Старата госпожа", вкара първите си два гола с екипа на италианския шампион за победата над Сасуоло у дома с 2:1 . Роналдо се разписа в 50-ата и 65-ата минута.  За гостите цял мач игра бившият халф на Левски Мехди Бурабия, който се запомни с жълт картон и участие в атаката при гола за "зелените".

Юве не показа своята класа през първото полувреме, а играчите на Сасуоло стояха много добре на терена в Торино и дори имаха възможности за гол. През второто полувреме обаче играчите на Масимилиано Алегри се разиграха, а Роналдо показа на какво е способен.

Португалецът вкара своя първи гол за клуба на празна врата, след като бе на точното място при рикоширала в гредата топка и от два метра не сгреши.

Малко по-късно Юве направи мълниеносна контраатака, Роналдо пробяга 50-60 метра, за да овладее топката на границата на наказателното поле и с хубав удар с левия крак да направи 2:0.

В добавеното време на срещата Сасуоло върна едно попадение. Топката бе центрирана в наказателното поле, а от няколко метра с глава Бабакар прониза Шчесни за крайното 2:1 в полза на Ювентус.

Шампионите продължават да са безупречни от началото на сезона и имат 4 победи от 4 двубоя. Сасуоло пък допусна първа загуба и заема третото място със 7 точки.