Роналдо почна без гол, но с нокаут за Ювентус

Ювентус записа драматична победа с 3:2 като гост над Киево в дебюта на Кристиано Роналдо. Двубоят бе от 1-ия кръг на Серия "А". "Бианконерите" излязоха напред в резултата още в 3-ата минута чрез Сами Кедира, но домакините обърнаха с голове на Степински и Джакерини от дузпа. В 75-ата минута Бонучи изравни, а в продължението на мача Федерико Бернардески донесе трите точки на своя отбор.

Кристиано започна на върха на атаката на "старата госпожа", но се отличи с редица пропуски, а на няколко пъти и Стефано Сорентино показа завиден рефлекс и спаси.

Двубоят започна отлично за "старата госпожа", които поведоха още в 3-ата минута. Разписа се Сами Кедира с прецизен удар от границата на наказателното поле. В 8-ата минута защитник на Киево се хвърли в краката на Кансело и предотврати втори гол във вратата на домакините.

В 18-ата минута Кристиано Роналдо бе близо до първия си гол в Серия "А". Португалецът получи отличен пас от Куадрадо, но ударът му мина покрай десния страничен стълб на вратата.

В 30-ата минута Роналдо опита да изненада Сорентино с добър удар с левия крак от минимален ъгъл, но изстрелът му прелетя над напречната греда.

В 38-ата минута Киево стигна до изравнителен гол. Негов автор стана Мариуш Степински с глава след центриране на Джакерини.

Втората част започна със силен удар на Роналдо, но Сорентино изби. В 53-ата минута Жоао Кансело фаулира Емануеле Джакерини в наказателното поле. Потърпевшият застана зад топката и реализира дузпата за 2:1.

Последва мигновена реакция от страна на италианския шампион. Първо Федерико Бернардески обстрелва вратата на Сорентио от далечна дистанция, а в 61-ата минута Роналдо засече добро центриране с глава. В 66-ата минута отново Сорентино бе последна преграда пред гол за Роналдо, след като с плонж изби опасен удар на португалеца в обратния ъгъл.

Освиркваният през по-голямата част от мача Леонардо Бонучи изравни резултата в 75-ата минута, след като засече добро центриране от ъглов удар на Федерико Бернардески.

Снимка 373874

В 85-ата минута Ювентус реализира трети гол във вратата на Киево. Първоначално Сорентино изби изстрел на Кристиано Роналдо, но при съприкосновението с португалеца удари лошо главата си и изгуби съзнание. От последвалия карамбол Джорджо Киелини вкара топката във вратата с глава, докато стражът лежеше в безсъзнание на земята. Последва суматоха в наказателното поле след зачитането на попадение, но главният арбитър си помогна с видеоповторение и отмени първоначалното си решение, отсъждайки нарушение в атака.  В продължението на срещата Бернардески донесе трите точки на Юве, след като вкара от два метра след пас на Дъглъс Коста.