Роналдо пак вкара, а Реал Мадрид е 1/4-финалист

Реал Мадрид съвсем очаквано продължи към 1/4-финалите на турнира за Купата на Краля, след като тази вечер "лос меренгес" отново победиха Осасуна с резултата от първия мач - 2:0.

Столичани завършиха срещата на "Ел Садар" с девет души, като причина за това бяха червеният картон на Фабио Коентрао и контузията на Алваро Мората, но памплонци вече нямаха шансове, а и време, за да притиснат своя съперник.

Кристиано Роналдо отбеляза първия си гол след получаването на Златната топка, а едно попадение добави и Анхел Ди Мария.

Така на 1/4-финалите съперник на Реал Мадрид ще бъде каталунският Еспаньол, който елиминира добре познатия на "белите" тим на Алкоркон. Останалите фаворити за трофея Барселона и Атлетико Мадрид също продължиха напред в турнира.

Карло Анчелоти не даде почивка на Кристиано Роналдо и го постави сред титулярите, докато Гарет Бейл се появи в игра през вторите 45 минути. Младият Хесе Родригес отново получи възможност да стартира от самото начало на сблъсъка.

Резултатът на "Ел Садар" бе открит след 21 минути игра, когато Кристиано Роналдо се разписа не и без помощта на вратаря Андрес Фернандес. "Седмицата" стреля силно от пряк-свободен удар, а стражът на домакините се намеси изключително зле, на практика сам довкарвайки топката в мрежата си.

В 29' Кристиано можеше да отбележи и втория си гол в мача, но този път Фернандес спаси. В 36' близо до гол бе и Шаби Алонсо, но баскът стреля над гредата.

Две минути преди почивката трябваше да се намеси и Икер Касияс, който показа концентрация при един от редките удари към вратата му.

И през втората част Реал Мадрид не допусна изненади, макар и "белите" да доиграха мача с девет души.

В 56' Анхел Ди Мария се разписа за 0:2 след асистенция на Хесе, като по този начин аржентинецът оформи и крайния резултат в сблъсъка.

В 70' Карло Анчелоти даде шанс за изява на Алваро Мората, който обаче получи силен удар в лицето минути след появата си на терена. Талантът успя да остане на терена, но малко преди края напусна игра принудително. В 85' пък Фабио Коентрао пое към съблекалните с втори жълт картон.

All Goals - Osasuna 0-2 Real Madrid - 15-01...by The-Best-Games