Роналдо пак тих, анонимник спаси Реал от нов резил

снимка: marca.com

Реал Мадрид би, но го стори със 100 зора срещу слабак. "Кралете" се наложиха с 2:1 над Алавес като гост, но 3-те точки дойдоха трудно. Кристиано Роналдо отново не вкара гол, а в голем герой за "белия балет" се превърна анонимкик. Става дума за Дани Себайос, който изненадващо бе титуляр и избухна с 2 гола.

Алавес спокойно можеше да измъкне нещо от Реал, защото на 2 пъти само гредите спасиха гранда от нова издънка. Припомняме, че Реал в миналия кръг падна у дома от Бетис с 0:1 и хвърли в шок своите фенове по света и в Испания.

Себайос изведе Реал напред в 10-та минута. Той преодоля трима играчи на домакините и с хубав удар по земята матира стража на Алавес. В 40-та Ману Гарсия изравни след пас на Мунир и зарадва пълния стадион. Малко по-късно обаче пак Дани Себайос реализира и набързо охлади разгорещените трибуни.

През втората част Кристиано Роналдо бе близо до гол, но тресна гредата. После попадение на капитана Серхио Рамос бе отменен. Алавес имаше своите шансове за изравняване, но късметът покри подопечните на Зинедин Зидан.

Мадридистите вече събраха 11 точки след първите 6 кръга, но довечера Барса пак може да дръпне убедително, ако бие Джирона. Алавес пък продължава да бъде на дъното без нито една точка, но поне днес успя да реализира първият си гол от началото на сезона.