Роналдо направи „манита“ и дръпна на Меси за Златната обувка

Кавалерът на Златната топка за последните две години Кристиано Роналдо избухна с цели пет попадения при унищожителната победа на Реал Мадрид с 9:1 над Гранада и отново излезе начело в голмайсторската класация в испанската Примера дивисион.

Роналдо вече има 36 гола и се извиси с 4 над основния си съперник Лионел Меси, чиято Барселона днес от 22 часа гостува на Селта във Виго. Бълхата тъкмо се възстанови от травма в глезена и е спорно дали изобщо ще започне сред титулярите на каталунците, предвид по-важните срещи, които предстоят в следващите седмици за Барса.

В Испания, когато отбор или играч отбележи пет гола в един мач, постижението се определя като „манита“. В буквален превод думата означава „ръчичка“, като всеки разперен пръст олицетворява гол.

Това е първа „манита“ за Роналдо в кариерата му, а иначе статистиката показва, че за първи път като играч на Реал Мадрид той бележи поне по четири гола в два мача – през септември той вкара четири попадения при успеха с 5:1 над Елче на „Сантяго Бернабеу“.

През първото полувреме срещу Гранада CR7 оформи хеттрика си само за осем минути, което също е рекорд за бързина за играч на Реал Мадрид. Общо за шестте си сезона в „белия балет“ Роналдо има 24 хеттрика (днешните 5 гола надвишават това постижение, но влизат в бройката на хеттриковете) – колкото и Лионел Меси за 11-те години в Барселона.

Гранада записа най-разгромната загуба в историята си в испанския елит, а нито един футболист, играещ в Примера дивисион, не е бил роден при последната победа на скромния отбор на „Сантяго Бернабеу“ - 1:0 през 1974-та година.