Роналдо: Меси го елиминираха на четвърфинал за Копа Америка

Нападателят и капитан на португалския национален отбор по футбол Кристиано Роналдо бе видимо изнервен от скандиранията "Меси, Меси" на стадиона в Лвов по време на двубоя с Дания и припомни какво е станало с неговия аржентински съперник на Копа Америка 2011.

"Знаете ли какво направи той през миналата година по същото време? Той беше на Копа Америка и го елиминираха на четвъртфиналите", каза нападателят на Реал Кристиано Роналдо, който е в битка със звездата на Барселона за "Златната топка 2012".

На Копа Америка през 2011 година Аржентина бе  на собствен терен на четвъртфиналите от Уругвай след изпълнение на дузпи.

Снощи Португалия победи Дания с 3:2. Иберийците поведоха с 2:0 след попадения на Пепе и Елдер Пощига, Никлас Бендтнер изравни за "червения динамит", но четири минути преди края Силвестре Валрела донесе ценния успех за своите.

Кристиано Роналдо пък се отличи с няколко нехарактерни за него пропуска.

"Всеки може да пропусне положения, аз също. Аз обичам да вкарвам голове, вие ме познавате, но днес дадох своя максимум. Головете ще дойдат.

Отборът победи, това е най-важното за мен. Ако аз не вкарвам голове на това европейско първенство, но Португалия го спечели, веднага се подписвам," категоричен бе футболистът.