Роналдо: Изпитвах страх при завръщането си

Звездата на Реал Мадрид Кристиано Роналдо призна, че е изпитал страх при завръщането си на терена след три седмично отсъствие.

Португалецът бе сред титулярите в полуфинала от Шампионската лига снощи срещу Байерн Мюнхен спечелен с 1:0 от „белия балет“.

Последният изигран мач на носителя на Златната топка бе преди 3 седмици срещу отбора на Борусия Дортмунд. Тогава Роналдо отбеляза гол и помогна на отбора да спечели с 3:0, но в 80-та минута бе заменен след контузия.

Снощи Кристиано изигра ключова роля в контраатаката довела до гола на Карим Бензема в 19-та минута. Така Реал си осигуриха добра позиция за реванша следващата седмица на „Алианц Арена“.

„Изпитах лек страх, не бях играл от 3 седмици. Някои хора не искаха да играя, други обратното, но аз се почувствах готов и затова излезнах на терена“, коментира Роналдо.

„1:0 е добър резултат. Имаме добра преднина и ако вкараме следващата седмица на Байерн ще бъде доста трудно да се класира напред. Ще бъде доста напрегнат реванш. Да видим какво ще стане“, допълни Кристиано.

Следващият мач на Реал Мадрид е в събота срещу отбора на Осасуна. Реал изостава на 6 точки от лидера Атлетико Мадрид, но има и мач по-малко от тях.