Роналдо измъкна 10 от Реал от тежък резил на "Бернабеу"

Реал Мадрид стигна драматично до хикс 3:3 с Лас Палмас в мач от 25-я кръг на Ла Лига. "Белите" се добраха до точката след два гола на Кристиано Роналдо в края на двубоя.

Иско откри резултата още в 8-ата минута. Тана върна бързо гола с попадение в 10-ата минута. Така завърши и първото полувреме.

Втората част започна драматично и в 47-ата минута Гарет Бейл получи жълт картон, а заради протестите си съдията му показа втори жълт, съответно червен картон. Йонатан Виера вкара от дупза за 1:2 в 56-ата минута. А Кевин-Принц Боатенг пък разстреля Навас за 3:1 в полза на Лас Палмас.

В края на мача Реал получи право да изпълни дузпа. Кристиано Роналдо не сгреши от бялата точка в 86-ата минута. Три минути по-късно суперзвездата на мадридчани закова още 1 гол за крайното 3:3.

Барса е лидер с 57 точки, което е само с 1 повече от втория Реал. "Белите" обаче са с мач по-малко. Трети е Севиля с 52 точки и мач по-малко.