Роналдо и Чичарито - най-ефективното дуо в Испания

Реал Мадрид е готов за битката срещу Барселона през следващия уикенд, като "кралския клуб" влиза в двубоя на "Сантяго Бернабеу" като отборът с най-добро нападение не само в Примера дивисион, а и в цяла Европа.

Европейският клубен шампион има отбелязани 30 гола в 8 двубоя, като срещу Реал Сосиедад Кристиано Роналдо не игра. Той има 7 мача до момента, в които е отбелязал 15 гола, което прави общо по един гол на всеки 42 минути.

С това той е най-ефективният нападател в Примера дивисион, а следващият играч в подреждането отново е в състава на Реал Мадрид. Това е Хавиер Ернандес - Чичарито, който бележи на всеки 48 минути. Той има два мача за Реал (един като титуляр) и 3 гола. Вчера той записа и една асистенция за победата над Леванте с 5:0.

Също така Кристиано Роналдо има толкова голове, колкото и двете звезди на Барселона Немар и Меси, които имат съответно 8 и 7 попадения до момента в шампионата.

Срещу Реал Мадрид обаче се очаква да излезе и Луис Суарес, който да увеличи атакуващата мощ на каталунската селекция. За "кралския клуб" пък в игра се очаква да се върнат Серхио Рамос и Рафаел Варан.