Роналдиньо с гол и асистенция в Бразилия

Роналдиньо се отличи с гол и асистенция при равенството 2:2 на Атлетико Минейро като гост на Крузейро в мач от 19-ия кръг на бразилското футболно първенство.

Така след първата половина от сезона възпитаниците на Алекси Кука останаха лидери в класирането с 43 точки и мач по-малко от втория Флуминензе, който има 42 точки.

Валисон даде аванс на Крузейро в 17-ата минута в дербито на Бело Оризонте, но Леонардо Силва изравни с удар от въздуха след центриране на Роналдиньо от корнер в края на първата част.

След час игра и двата отбора останаха с десет души на терена заради червени картони на Леонардо Герейро от домакините и на Бернард Дуарте от гостите, които се спречкаха помежду си и размениха удари. Роналдиньо даде аванс на Атлетико Минейро с удар по тревата в 82-ата минута.

Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко след втори жълт и червен картон на Лукас Пиер, а Крузейро натисна и стигна до изравняване в последните секунди на добавеното време чрез Матеус.

Атлетико Минейро продължи серията си от 13 поредни мача без поражение в шампионата. Флуминензе надделя над домакина Васко да Гама с 2:1.

Тиаго Невеш вкара двете попадения за успеха, включително и победното три минути преди края. Загубата на Васко да Гама позволи на Гремио да измести съперника от третото място в класирането след победа с 1:0 като гост на Интернасионал.

Бившият халф на Манчестър Сити и Шахтьор Донецк Елано Блумер отбеляза единственото попадение в осмата минута и Гремио събра 37 точки, с 2 повече от Васко. Сао Пауло се наложи с 2:1 на терена шампиона Коринтианс и прекъсна серия от седем години без успех като гост над съперника. Луиш Фабиано вкара двата гола за успеха, информира БТА.