Роналдиньо и Фламенго с победа над Сао Пауло, Вашко да Гама продължава да е лидер (видео)

снимка: АП

Вашко да Гама остана на първо място в генералното класиране на бразилското първенство по футбол, след като завърши наравно 2:2 срещу преследвача Коринтианс в среща от 27-ия кръг на шампионата.

Също в неделя Сао Пауло загуби с 1:2 у дома от Фламенго и развали повторния дебют на нападателя Луиш Фабиано, като освен това пропусна шанс да се доближи на точка от лидера във временното класиране.

Вашко да Гама поведе на два пъти в резултата на собствения си стадион "Сао Жануарио" в Рио де Жанейро, но Коринтианс изравни и двата пъти бързо, като решителното попадение вкара халфът Данило в 66-та минута на мача, предава БТА.

Благодарение на това Вашко е начело на класирането с актив от 50 точки след 27 мача, което е с два пункта повече от спечелените на Коринтианс. Разликата срещу третия Сао Пауло пък стана четири точки, след като Ренато вкара победен гол за Фламенго в 83-та минута на мача на стадион "Морумби".

Сао Пауло и Фламенго завършиха мача с по десет души на терена, но всъщност облагодетелствани от това бяха гостите, защото те се възползваха от краткото си числено предимство.

Лукаш остави домакините от Сао Пауло с човек по-малко на терена и именно тогава Невеш даде аванс на Фламенго. Седем минути след гола Вилянс също получи червен картон и изравни двата състава по брой на състезатели, а в 78-та минута Дагоберто направи това и в резултата.

Ренато обаче вкара победен гол за Фламенго само седем минути преди края. Намиращият се на четвърто място отбор на Ботафого отстъпи с 0:2 като гост на Гоянензе и пропуска отличен шанс да се доближи на две точки от лидера Васко да Гама.

С по една точка зад последния отбор над чертата, разделяща участниците в Копа Либертадорес и тези в Копа Судамерикана, са отборите на Флуминензе и Фламенго. Първите победиха с 3:2 Сантос в събота и оставиха гранда на 13-о място в шампионата.