Роман Широков: Трябваше да бъдем по-точни в завършващата фаза

Руските футболисти бяха длъжни да играят по-точно в завършващата фаза на атаките, за да победят Полша в мача от втория кръг на груповата фаза от Европейското първенство. Такова мнение изрази полузащитникът Роман Широков след срещата от група "А", завършиха при равенство 1:1 във Варшава.

"Не знам защо през първото полувреме отборът ни бездействаше и не изпълняваше тактическите оказания. Може би защото поляците не ни даваха територия и играха плътно в защита. Когато имахме възможност, ние атакувахме, но трябваше да се справяме далеч по-добре с контрола на топката.

Предполагахме, че съперникът може да подходи така с мача. С течение на мача стана невъзможно за тях да чакат на контраатака, а при нас просто липсваше последния пас. В последната минута никой в отбора не реагира на пробив на Юрий Жирков. Просто никой не тръгна да търси позиция. Видяхте, че и масираните атаки бяха опасни. Те създадоха едно положение и получихме гол", каза Широков, цитиран от БТА.

Полузащитникът добави, че главният съдия на мача не е дал две чисти дузпи за руснаците. "Не знам какво е нужно, за да бъде отсъдена дузпа. Ако играехме във Франция, щяхме да водим поляците с 3:0 до почивката. Все пак, ние трябваше да играем по-добре в завършващата фаза. Тогава всичко щеше да бъде доста различно".