Рома започна зрелищно след 2:0 над Фиорентина

Отборът на Рома започна с победа новия сезон в Серия А. Един от фаворитите за Скудетото победи с 2:0 тима на Фиорентина.

Домакините започнаха много силно срещата и атаките пред вратаря на Фиорентина се изредиха от първата минута.

„Джалоросите“ пресираха своя съперник в неговата половина и представиха много динамичен футбол. В 28-та минута след грешка в половината на „виолетовите“ Раджа Наинголан взе топката и с мощен удар откри резултата.

Атаките на Рома не спираха. Франческо Тоти пропусна на свой ред да покачи резултата. В грешник за отбора можеше да се превърне Жервиньо, който пропусна да завърши две чудесни контри на своя тим в началото на второто полувреме. Котдивоарецът се засуети в последния момент и не успя да преодолее вратаря останал очи в очи с него.

Малко след това Фиорентина направи най-големия си пропуск като при един пряк свободен удар гредата помогна на Рома.

Гостите стигнаха до няколко разбърквания, но не успяха да се ориентират добре. Така се стигна до последната минута на продължението на мача, когато Жервиньо не сбърка след поредната атака и оформи крайното 2:0.