Рома временно втори след 2:0 над Дженоа (ВИДЕО)

Рома поне временно се завърна на второто място в класирането на Серия А, след като спечели с 2:0 домакинството си на Дженоа от 34-ия кръг на Калчото. "Вълците" демонстрираха висока ефективност в нападение, както се случи в последните няколко кръга, с което подчиниха устремения към Лига Европа тим на Джан Пиеро Гасперини.

Сейду Думбия откри резултата в 37-ата минута, наказвайки грешка в защита на Факундо Ронкалия, който подари топката на нападателя от Кот д'Ивоар. Думбия направи елегантен финт, за да елиминира двама противници и да се озове очи в очи с Матия Перин, след което плъзна топката покрай тялото му за 1:0.

Така след като в първите си седем мача от Серия А Думбия не можеше да се разпише, вече го направи във втори пореден двубой на "вълците". Освен неговото попадение, преди почивката Перин трябваше да намесва след далечен изстрел на Даниеле де Роси, но като цяло въпреки преимуществото си домакините не стигаха до чисти положения.

Статуквото след почивката се запази, макар включването на Яго Фалке да раздвижи атаката на Дженоа и след около час игра негов изстрел провокира Морган де Санктис да покаже класата си. В крайна сметка авансът на домакините така и не бе застрашен сериозно, а в 93-ата минута Алесандро Флоренци се откъсна и самостоятелно изработи гола си за 2:0.

Рома събра 64 точки и дръпна с две на Лацио, който засега е трети, но в неделя следобед гостува на Аталанта и може да си върне по-горната позиция. Дженоа остава с 50 пункта и не успя да накаже грешката на градския си съперник Сампдория, който е с 51, след като вчера отстъпи с 0:1 на шампиона Ювентус.