Рома вкара 4 на Палермо, Дестро скандално изгонен в края

Рома се поздрави с отличен успех 4:1 срещу Палермо в последния двубой от програмата на 11-ия кръг в Серия А.

„Вълците" категорично надиграха противника си и му отбелязаха по два гола в двете полувремена, като гостите от Сицилия се отчетоха с почетно попадение секунди преди края на редовното време.

За съжаление на треньора Зденек Земан обаче италианският национал Матия Дестро получи втори жълт картон в 80-ата минута веднага след като бе направил резултата 4:0. Младият нападател понечи да свали фланелката си в изблика на радост, но се спря навреме, тъй като вече бе официално предупреден. Реферът Андреа де Марко обаче не се поколеба да му покаже втори жълт картон, въпреки че на практика Дестро не бе нарушил правилата.

Така един от важните офанзивни футболисти на Рома ще пропусне Дербито на Рим с Лацио на 11-ти ноември.

След тази победа „вълците" се завръщат на 6-тото място със 17 точки - 2 пред Катания, който по-рано днес срази Лацио с 4:0. Палермо остава на дъното на класирането с актив от само 8 пункта, колкото има и Болоня, а спасителната 17-та позиция е заета от Киево с 10.

Рома поведе в резултата още в десетата минута чрез Франческо Тоти, който се оказа най-съобразителен в малкото наказателно поле на гостите. След изпълнение на тъч по дясното крило Иван Пирис центрира в пеналтерията, а Пабло Освалдо се размина с топката пред очите на вратаря Самир Юкани. На далечната греда Тоти стреля с глава в гредата, но кълбото се върна при него и при втория си опит капитанът не сгреши - 1:0.

Италианският национал Пабло Освалдо пък наказа нелепа и смехотворна грешка в защита на Палермо, за да покачи преднината на домакините в 30-ата минута. Дълъг пас в предни позиции провокира стража на гостите Юкани да излезе напред и да улови топката, но след това се сблъска с бранителя Езикиел Муньос. В резултат на контакта между двамата вратарят изпусна кълбото, а дебнещият Освалдо с прецизен изстрел по диагонала от макъл ъгъл вкара за 2:0.

Третият гол в актива на Рома също дойде след неубедителна проява на защитниците на Палермо в 70-ата минута. Тоти изведе Панайотис Тахцидис в наказателното поле отляво и гръкът центрира по земя успоредно на голлинията. Неубедителният Юкани се размина с топката, а Ерик Ламела бе оставен напълно непокрит на далечната греда и без никакви проблеми се разписа на празна врата за 3:0.

Най-дискусионният момент настъпи в 80-ата минута, когато Матия Дестро направи резултата 4:0 след скоростна акция на домакините. Ламела размени пасове с Освалдо и по прекрасен начин изведе юношата на Интер сам срещу вратаря. Последва хладнокръвен финт и точен удар в опразнената мрежа, а Дестро за малко да свали фланелката си при празнуването на гола.

В последствие той се спря, но реферът вече бе подготвил жълтия картон, който се оказа втори за национала на Италия.

В 87-ата минута Йосип Иличич вкара почетното попадение за Палермо и фиксира крайното 4:1.