Рома укроти "биковете" и излезе пред Интер

Столичният гранд Рома изпревари Интер на 6-ата позиция в Серия А и се изравни с градския си съперник Лацио, след като днес „джалоросите" изковаха успех с 2:1 при визитата на Торино в среща от 32-ия кръг на шампионата.

Пабло Даниел Освалдо и Ерик Ламела донесоха успеха на римляните, докато точен за „биковете" бе Роландо Бианки. Неговото попадение обаче не се оказа достатъчно за Торо.

Така Рома събра актив от 51 точки - с една повече от Интер и колкото Лацио, но с уговорката, че „орлите" все още не са изиграли мача си с шампиона Ювентус утре вечер. Торино пък е на 15-а позиция с 36 пункта.

Двата тима си размениха по един гол в първата част на срещата, като първи точни бяха гостите от Вечния град.

В 22' националът Пабло Освалдо оползотвори асистенция на Балдзарети и прати топката зад гърба на Жиле, бележейки за 0:1.

Домакините отвърнаха на удара 9 минути по-късно, когато бившият нападател на Манчестър Сити Роландо Бианки отбеляза за 1:1.

Развръзката на двубоя настъпи през вторите 45 минути, когато Рома стигна до успеха. В 60' капитанът на гостите Франческо Тоти подаде на Ерик Ламела, който с точен изстрел вкара за крайното 1:2 в полза на „вълците".