Рома смачка Чезена за осем минути

Италианският гранд Рома победи с 5-1 аутсайдера Чезена в първи мач от 19-ия кръг на Серия А.

Мачът бе решен още до 8-ата минута, когато „вълците" водеха с 3-0. В първата минута Тоти получи удобна топка в наказателното от Ерик Ламела и с прецизен удар откри резултата. В 7-ата отново Ламела центрира, топката попадна в краката на Тоти, който от няколко метра вкара за 2-0. Минута по-късно резултатът стана класически след като Борини реализира от близко разстояние.

В 58-ата минута Чезена върна един гол чрез Едер, но четири минути по-късно Жуан отбеляза четвърто попадение за Рома. Крайният резултат 5-1 оформи Марлем Пиянич в 70-ата минута.

Франческо Тоти отбеляза своя гол №211 с екипа на Рома, с което стана играчът с най-много попадения за един отбор в Серия А.

Победата изкачи „вълците" на 6-о място в класирането с актив от 30 точки. Оцеляването за Чезена може да се окаже „мисия невъзможна". След 19 изиграни мача отборът има едва 15 точки и се намира в зоната на изпадащите.