Рома се върна на пътя на победата с успех над Фиорентина

Отборът на Рома се завърна на пътя на победата след като се справи с тима на Фиорентина с 2:1 в дербито от 15-ия кръг на Серия А.

„Вълците“ записаха най-добрият старт в историята на Серия А с десет поредни победи. След това столичани направиха четири равенства и не бяха печелили от края на октомври.

Срещата с Фиорентина обаче бе много важна защото двата тима са в директна борба за призовите места в Серия А. След този мач обаче "вълците" имат 37 точки и изостават на три точки от лидера Ювентус. В същото време "виолетовите" са на 4-то място с 27 точки.

Рома започна много силно мача пред своята публика и успя да поведе в 7-та минута чрез Майкон. Жервиньо проби по лявото крило и успя да пробута топката в наказателното поле, където бразилския защитни я промуши във вратата за 1:0. Натискът на Рома не спря и вълците пропуснаха още шансове. Фиорентина се върна в мача в 29-та минута, когато Хуан Варгас бе точен за 1:1.

В началото на второто полувреме треньорът на Рома Руди Гарсия пусна в игра Матиа Дестро. Именно младия нападател се превърна в герой за своя обор след като реализира победното попадение само двесет минути след като се появи в игра.

Фиорентина се опита да стигне до точката в мача и направи всичко възможно, но Алберто Акуилани и Джузепе Роси не успяха да се разпишат.

Две минути преди края на мача Миралем Пянич получи втори жълт картон, но това не попречи на Рома да стигне до трите точки преди гостуването на Милан в следващия кръг.