Рома с четвърто поредно равенство за първенството

Отборите на Киево и Рома не успяха да се победят с среща от 26-я кръг на италианската Серия А и завършиха при резултат 0:0.

За Рома това бе поредна грешка във вече изгубената борба за титлата и с 50 точки остават на 8 зад лидера Ювентус, който е и с мач по-малко.

За Киево точката от сблъсъка бе добре дошла, като тя им помогна да се отдалечат на 6 от зоната на изпадащите, като запазват 16-тата си позиция.

Роландо Маран започна двубоя с Бизари, Матиело, Дайнели, Цезар, Зуканович, Шелото, Изко, Радованович, Хетемай, Палоши и Палисиер.

Руди Гарсия заложи на Де Санктис, Коул, Астори, Манолас, Флоренци, Наинголан, Кейта, Паредес, Итурбе, Тоти и Жервиньо.

Още в 5-тата минута Хуан Итурбе изпусна добра възможност за тима на Рома, като изстрелът му мина над вратата.

В 16-тата минута Федерико Матиело напусна терена след ужасно влизане на Радйа Наинголан, а в последствие стана ясно, че кракът на играча на Киево е счупен.

До края на частта Франческо Тоти и Жервиньо изпуснаха изгодни положения за тима си, а Иван Радованович и Мариано Изко пропуснаха за тима-домакин.

Втората част започна с очакван натиск на "вълците" и Ашли Коул и Леандро Паредес не успяха да изведат тима си напред.

Между 55-тата и 70-тата минути играчите на Киево бяха по-активните, като Валтер Бирса и Алберто Палоши не успяха да реализират открилите се положения пред тях.

През последните 20 минути играта бе предимно в половината на Киево, но многото пропуски в атака лишиха играчите на Руди Гарсия от успеха в срещата.

Последното добро положение за гостите се откри пред Даниеле Верде в 92-рата минута, като изстрелът на играча на Рома срещна защитник в жълто и излезе в корнер, след който дойде и последния съдийски сигнал. По този начин тима от Рим продължи лошата си серия и вече четири поредни срещи не може да намери пътя към победата.