Рома пропусна да се върне на върха след трето поредно реми

Записалият исторически старт в Серия А с 10 поредни победи отбор на Рома продължава да буксува. “Вълците” регистрираха трето поредно реми, този път срещу Каляри на “Олимпико” в последния мач от 13-ия кръг в Калчото.

Двубоят завърши без попадения - 0:0, като главен виновник за това е вратарят на гостите Влада Аврамов. Сръбският страж отчая футболистите на Рома, които опитаха всичко, за да го преодолеят, но така и не успяха да стигнат до гол.

Възпитаниците на Руди Гарсия натиснаха от самото начало и доминираха по време на целия мач, но многото пропуски ги лишиха от възможността да се завърнат на върха в Серия А.

Стопроцентови положения за Рома през първото полувреме изпуснаха Жервиньо, Майкон, Алесандро Флоренци, Миралем Пянич и Кевин Строотман.

4047435

Гостите от Каляри предимно се защитаваха и разчитаха на контрааката, като при една от тях те за малко не изненадаха "вълците" в 33-ата минута, но Морган Де Санктис показа класа и се намеси решаващо.

След почивката футболистите на Рома продължиха да нападат, но нови пропуски на Флоренци, Даниеле де Роси и Николас Бурдисо не позволиха на римляните да се поздравят с победата.

След това реми Рома пропуснаха шанса отново да оглавят временното класиране в Серия А и остават на второ място с актив от 33 точки - с една по-малко от лидера Ювентус, а трети е Наполи с 28 пункта. Каляри се изкачи на 14-а позиция с 14 точки.