Рома продължава перфектния си старт

Рома отново изигра внушителен мач от началото на сезона в Серия А и постигна трета поредна победа в първенството, този път с 2:0 над гостуващия на „Олимпико“ Каляри. Попаденията на „вълците“ бяха реализирани за по-малко от четвърт час игра, като след това домакините умело ръководеха развитията на терена до последния съдийски сигнал.

Рома е лидер с пълен актив от 9 точки, колкото има и шампионът Ювентус, надвил снощи Милан с 1:0 в дербито на кръга. Успехът на „вълците“ над Каляри дойде със завидна лекота, независимо от мача, който те имаха да изиграят по-рано през седмицата от Шампионска лига срещу ЦСКА (Москва).

Двубоят с Каляри маркира и завръщането на бившия треньор на Рома Зденек Земан на „Олимпико“, но тимът му нямаше аргументи срещу кандидат-шампионите. Матия Дестро в 10-ата минута се възползва от подаване на Алесандро Флоренци, за да открие резултата, като цялата атака бе изградена от пробив на Жервиньо.

4114712

В 13-ата пък Жервиньо се измъкна от капана на засадата, заложен от гостите, като подаването към Флоренци бе оползотворено от италианския национал. След попадението футболистът изтича до трибуните, за да отпразнува, прегръщайки баба си.

И двата тима няма да получат много почивка след днешния сблъсък – на „вълците“ им предстои визита на Парма в сряда, докато Каляри приема Торино същата вечер.

Другият римски клуб Лацио не можа да превземе вратата на домакина си Дженоа и двубоят приключи с изненадващ успех на „грифоните“ 1:0. „Орлите“ позагубиха от устрема си в самото начало на сезона, когато можеха да откраднат поне точка от Милан и след това сразиха Чезена с 3:0.

Новото попълнение от холандския национален отбор Стефан де Фрей получи втори жълт картон в 85-ата минута и само 120 секунди по-късно чилийският стрелец Маурисио Пиния порази мрежата на Лацио.

Считаният за наследник на Джанлуиджи Буфон – Матия Перин – отново направи отличен мач за Дженоа и хвана всичките седем удара в очертанията на вратата си. Сасуоло и Сампдория не можаха да си отбележат гол в друг двубой от неделната програма на кръга.