Рома повали Дженоа и притесни Ювентус (ВИДЕО)

Рома постигна изключително ценна и трудно изкована победа с 1:0 като гост на Дженоа, с която се доближи само на 1 точка от водача в класирането на Серия А Ювентус. Шампионите на Италия по-рано днес стигнаха само до равенство 1:1 при домакинството си на Сампдория и позволиха на „вълците“ съвсем да ги доближат преди коледните празници.

Рома спечели благодарение на феноменалния гол на Раджа Наинголан в 40-ата минута – белгиецът получи топката на дъгата на наказателното поле след центриране отдясно на Майкон и със странична ножица успя да прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата на домакините за 0:1.

От 29-ата минута до последния съдийски сигнал Дженоа игра с човек по-малко, след като младата надежда на италианския национален отбор Матия Перин фаулира Наинголан в наказателното поле. Вратарят не бе последен в защитата, зад него имаше двама бранители в близост до голлинията, но съдията му показа директен червен картон и отсъди дузпа.

Появилият се на мястото на Перин страж Еуджено Ламана обаче спаси немощния удар от бялата точка на Адем Ляич и съхрани интригата в двубоя. Ламана бе безпомощен при невероятния ножичен шут на Наинголан, но домакините се държаха достойно на терена и не допуснаха да бъдат разгромени, въпреки числения пасив.

Маурисио Пиния пропусна да изравни в самия край на първото полувреме, останал сам срещу Морган де Санктис, а след почивката Рома имаше куп положения, за да покачи аванса си. „Вълците“ обаче не демонстрираха точен мерник, като с пропуски се отчетоха почти всички офанзивни футболисти.

4127997

В крайна сметка Рома събра 35 точки и се доближи само на 1 от водача Ювентус. Дженоа изпусна възможността да задържи еднолично третата позиция в класирането - „грифоните“, Сампдория и Лацио имат по 26 точки и делят местата от трето до пето.

Наполи с 24 пункта може да ги измести довечера, ако от 21:45 часа спечели визитата си на Милан на стадион „Джузепе Меаца“.