Рома надви Фиорентина в голово шоу

Tимът на Рома победи с 3:2 като домакин Фиорентина в мач от междинния 11-и кръг на Серия А. Головете за "вълците" от Рим реализираха Фабио Симплисио, Марко Бориело и Симоне Перота, а за гостите се разписаха Алберто Джилардино и Гаетано Д'Агостино.

В самия край на първото полувреме столичани стигнаха до гол. Халфът Фабио Симплисио прати топката в мрежата зад Боруц, въпреки че изглеждаше, че бразилецът си е помогнал с ръка.

Шест минути след почивката Рома поведе с 2:0. Френският нападател Жереми Менес проби отдясно и подаде на намиращия се в отлична позиция Бориело, а бившият нападател на Милан без проблеми вкара топката в противниковата врата. Фиорентина се върна в мача в 69-ата минута, когато Джилардино отклони топката в мрежата след центриране отдясно.

В 77-ата минута обаче влезлият като резерва за Рома халф Симоне Перота върна преднината от 2 гола, правейки 3:1 в полза на Рома. Силите на гостите стигнаха само за още един гол. Негов автор стана бившият играч на "вълците" Гаетано Д'Агостино. Халфът, който се появи в игра като резерва, се разписа със страхотен далечен изстрел от фаул.

След тази победа Рома заема шесто място в класирането с 18 точки. На първо място излезе Милан с 23, пред Лацио с 22 и Наполи с 21. Фиорентина е на 13-о място с 12 точки.