Рокенфелер над всички на легендарната "Брандс Хач"

снимка: touringcartimes.com

Майк Рокенфелер постигна първата си победа в кариерата в шампионата на DTM (Deutsche Tourenwagen Masters или на български Германски шампионат за туристически автомобили) и се изкачи на първо място във временното класиране.

Рокенфелер беше над всички във второто състезание от календара за 2013-та година на легендарната писта в Англия „Брандс Хач".

Пилотът на „Финикс Ауди" получи правото да стартира от първа позиция, след като Мартин Томшик не можа да мине рутинните проверки след края на всяка квалификация и беше лишен от полпозишъна си.

Реално Рокенфелер имаше напрежение върху себе си единствено при въртележката на спиранията в бокса, когато екипите се състезаваха помежду си чрез избора си на стратегия. Рокенфелер имаше комфортен аванс от около 3 секунди пред победителя на „Хокенхайм" Аугусто Фарфус преди да направи втория си питстоп.

Фарфус обаче допълнително улесни лидера в надпреварата, когато колата му спря на старт-финалната права малко след последното посещение на бразилеца в бокса.

Действащият шампион Бруно Шпенглер се придвижи от трето на второ място в резултат на неочаквания технически проблем на Фарфус. Пилотът на „Шницер БМВ" бе избегнал наказание малко по-рано заради сблъсък със състезателя на „HWA Мерцедес" и победител на „Брандс Хач" от миналата година - Гари Пафет.

Самият Пафет стартира от 11-та позиция на решетката, но успя да завърши на престижното 6-то място, макар реално да нямаше шанс да се включи в битката за място на подиума.

Освен Рокенфелер и Шпенглер, на почетната стълбица се покачи и пилотът на „HWA Мерцедес" Роберт Викенс, който спечели оспорваната битка на финала със състезателя на "МТЕК БМВ" Марко Витман.

Джои Хенд с „РБМ БМВ" завърши 5-ти, а на 7-ма позиция се нареди Матиас Екстрьом с „Абт Ауди". Топ 10 допълниха Кристиан Виеторис с „HWA Мерцедес", Тимо Шайдер (Абт Ауди) и Паскал Верлайн (Муке Мерцедес).