Роджърс заплаши футболистите си с трета лига

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс заяви, че младите футболисти на "мърсисайдци" трябва да работят повече, за да не се озоват в същата лига, в която играе отстранилият ги в турнира за ФА къп Олдъм Атлетик.

Седемкратните победители в надпреварата отпаднаха от третодивизионния тим този уикенд, след поражение с 2:3 в гостуването си от четвъртия кръг на надпреварата.

"От тази загуба боли много и единственият изход е гладът за успехи. Ако нашите футболисти нямат този глад, могат да се озоват в Лига 1 и да съжаляват за пропуснатите възможности.

Може би мачът с Олдъм не беше важен за някои от тях, но ще научат бързо, че трябва да подхождат сериозно към всеки един двубой. Ако не го направят, няма да бъдат тук. Съвсем просто.

Имаме много талантливи играчи, но трябва да признаем, че младите ни футболисти не са от световна класа. Единственият път към успеха е полагането на труд всеки ден", заяви Роджърс след тежката загуба.

Дни преди мачовете от Премиършип срещу Арсенал и Манчестър Сити, Роджърс реши да даде почивка на доста от своите ключови играчи, включително Стивън Джерард.

Така сред титулярите за двубоя с Олдъм попаднаха Себастиан Коатес (на 22 години), Джак Робинсън (19), Андре Уиздъм (19) и Рахийм Стърлинг (18). Те обаче не оправдаха гласуваното им доверие.