Роджърс призна: Всичко свърши

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс бе първият представител на мърсисайдския клуб, който призна, че след равенството 3:3 с Кристъл Палас мечтите на „червените“ за титла няма да се сбъднат.

Няма съмнение, че сега Манчестър Сити ще стане шампион. Трябваше да победим днес, за да поставим под напрежение „гражданите“ в последния кръг, а не го направихме“, сподели огорченият Роджърс.

До 78-ата минута играхме великолепно и изглеждаше, че можем да отбележим дори още голове. Очевидно сме крайно разочаровани, че допуснахме три попадения в последните десет минути.

На полувремето си говорехме, че най-важна е победата, не излизаме на терена, за да си оправяме головата разлика, само победата имаше значение за нас. Но при 3:0 позволихме на съперника да си помисли, че има шанс да не загуби, а Палас има отлични играчи, които ни наказаха.

Сезонът бе страхотен, ще си спомняме за него с гордост, макар болката никога да не ни напусне. Опитваме се да изградим нещо солидно, издръжливо и съм сигурен, че догодина ще сме още по-силни и уверени в себе си“, каза още Роджърс.