Роджър Федерер стартира успешно на "Ролан Гарос" след чиста победа над Лопес

Световният №3 в мъжкия тенис Роджър Федерер постигна победа в първия кръг на Откритото първенство на Франция. Швейцарецът надигра с 3:0 сета Фелисиано Лопес, записвайки своята девета победа над този противник. Така след успех с 6-3 6-4 7-6(3) в отделните части, Роджър се класира безпроблемно за втория кръг, където ще срещне 22-годишния французин Максим Тешейра.

Носителят на 16 трофея от Големия шлем Федерер старира уверено двубоя и изглеждаше по-опасният тенисист на корта още в началните минути, макар Лопес да издържаше на темпото му поне в началните минути. Един пробив при резултат 4-3 в полза на швейцарецът обаче се оказа достатъчен и за спечелването на първата част с 6-3 гейма.

По време на втория сет силната игра на шампионът от "Ролан Гарос" през 2009-а година продължи, докато неговият испански опонент така и не намираще сили да му се противопостави максимално добре. Въпреки надмощието си Роджър отново проби само веднъж и затвори частта с 6-4 в своя полза.

В последния сет Фелисиано Лопес хвърли последните си сили в опит да открадне поне сет от Федерер и след силни сервис геймове от страна и на двамата, двубоят логично щеше да бъде решен в тайбрек. Там нервирите на испанеца не издържаха и Федерер наложи напълно волята си и поведе в 5-1, а впоследствие затвори сета и мача с 7-3 точки и 3:0 сета.