Роджър Федерер с победа над втори испанец

Роджър Федерер отстрани втори пореден испански противник на Откритото първенство на САЩ по тенис.

Поставеният под номер 2 швейцарец надигра лесно с 6:4, 6:3, 6:2 Роберто Баутиста и се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу гаел Монфис, победил Григор Димитров в три сета 6:4, 7:6, (6), 7:5.

33-годишният Федерер вече има 25 победи на корт "Артър Аш" и общо 71 на US Open, което му отрежда петото място във вечната ранглиста.

Швейцарският тенисист, петкратен шампион в Ню Йорк, достигна за десети път до четвъртфиналите на Откритото първенство на САЩ в последните 11 години.

До момента през настоящия сезон Роджър Федерер има 53 победи и 9 поражения. Швейцарецът има седем успеха в деветте си мача срещу Гаел Монфис.

"Обичам нощните мачове. Никога не бих се отказал от тях, особено тук в Ню Йорк.Гаел Монфис играе добре. Очаквам да играе агресивно срещу мен", заяви Федерер, който е спечелил 17 титли от турнири от Големия шлем.

Номер 6 в схемата Томаш Бердих победи Доминик Тийм (Австрия) с 6:1, 6:2, 6:4 и също се класира за четвъртфиналите в Ню Йорк. Чехът успя да надиграе категорично своя по-скромен съперник и да спечели за 98 минути.

Следващият му съперник е Марин Чилич (Хърватия), който спечели трудно срещу номер 26 Жил Симон (Франция) с 5:7, 7:6 (3), 6:4, 3:6, 6:3.