Роджър Федерер с исторически триумф в Синсинати

Световният номер 1 Роджър Федерер (Швейцария) спечели турнира от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ), след като на финала се наложи с 6:0, 7:6(7) над Новак Джокович (Сърбия). Това бе пета титла за швейцареца в Синсинати, с което той изпревари легендата Матс Виландер, с когото досега имаха по четири трофея. Така Федерер се превърна в най-успешния тенисист в историята на този турнир.

Досега швейцарският тенисист никога не бе ставал петкратен шампион на турнир от сериите "Мастърс", но вече и това е в историята, а титлата в Синсинати бе под номер 21 за Федерер от състезания от тази категория, с което той се изравни с досегашния лидер в тази класация Рафаел Надал.

Освен това, за първи път в историята на турнира в Синсинати, за титлата спореха номер 1 и 2 в ранглистата на ATP. Победата пък бе под номер 16 за Федерер над Джокович от общо 28 мача помежду им до момента. Титлата пък бе шеста за Роджър през тази година и общо 76-а в кариерата му на ATP ниво.

Иначе Федерер буквално прегази Джокович в първия сет. Швейцарецът правеше каквото си поиска на корта, докато играта на Ноле не вървеше и той правеше много двойни и непредизвикани грешки и това доведе до 6:0 в полза на Роджър след само 20 минути игра.

Втората част бе далеч по-оспорвана. Джокович се стегна и намали количеството на грешките, а резултатът вървеше гейм за гейм, за да се стигне до тайбрек. В него Федерер поведе с 3:0, но сърбинът не се отказа и малко по-късно вече имаше преднина от 4:3. Роджър изравни и на свой ред поведе с 6:5, осигурявайки си първи мачбол в срещата. Ноле не се предаде и спаси мачбола, а след това стигна и до сетбол при 7:6. Последва нов обрат и 8:7 в полза на Федерер. Швейцарецът не сбърка при втория си мачбол и затвори сета и мача с чудесен форхенд уинър.