
Абсолютният хегемон в тениса в последните години Роджър Федерер остана едва на трета позиция в допитването за „Спортист на десетилетието" на американската агенция Associated Press. Първото място е за голф играча от Съединените щати Тайгър Уудс. В анкетата участваха само работещи в агенцията журналисти.
Уудс получи 56 от 142 възможни вота. Легендата, който ще навърши 35 години на 30 декември, щеше да спечели с още по-голям аванс, ако не беше скандалът в който Уудс се забърка на 27 ноември. Тогава той катастрофира пред дома си и в последствие се разбра, че е имал скандал с шведската си съпруга Елин заради изневери. В момента десетки жени печелят медийна слава (и пари) с „разкази" за креватните си подвизи с първия милиардер в спорта. Имиджът на Тайгър като идеалния порядъчен и почтен американец се срина буквално за часове.
Федерер получи 25 гласа, въпреки че счупи рекорда за титли от Големия шлем и стана едва вторият в историята, печелил турнирите от Четворката на различни настилки след Агаси. Преди него бе класиран и шесткратният победител в „Тур дьо Франс" Ланс Армстронг с 33 вота.
Четвърти в класацията на АР е плувецът Майкъл Фелпс (13 гласа), следван от куотърбека на „Ню Инглънд Пейтриътс" Том Брейди (6) и феноменалния ямайски спринтьор Юсейн Болт с 4 вота. Още петима спортисти получиха по един глас.






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ