Родопа би Марица 1:0 в скандален мач

снимка: БГНЕС

Лидерът в Източната Б група Родопа Смолян прибави нови три точки към своя актив. "Зелените" победиха пловдивския Марица с 1:0 като гост в мач, белязан от скандални съдийски решения.

 

Единственото попадение в срещата падна в 57-та минута от дузпа, която предизвика сериозна полемика. Тогава футболистът на Родопа Емил Стоев - Бадема се сблъска в наказателното поле с вратаря на домакините Теодор Скорчев и съдията Денев отсъди доста спорен 11-метров наказателен удар. Зад топката застана голаджията Десислав Русев, който бе точен за 0:1.

 

Само 2 минути по-късно защитникът на Марица Иван Димов получи втори жълт и съответно червен картон, с което изходът на мача бе предрешен. До края на двубоя пловдивчани осъществиха натиск, но пропуски пред гола направиха Стефан Учиков и Димитър Байрев.

 

След срещата президентът на Марица Рангел Берберов беше бесен от съдийството и заяви, че клубът ще подаде жалба срещу тенденциозните отсъждания на рефера Денев.

 

След загубата Марица остана без спечелена точка и шест поредни поражения, с което се закотви на последното място на изток. Родопа пък остава лидер в подреждането с 14 точки, точно колкото имат и отборите на Дунав и Спартак Пд, които обаче са с мач повече.