
Ръководството на Българската федерация по баскетбол постигна споразумение с Родерик Блекни, съобщиха от федерацията.
Американецът преди година получи български паспорт и игра в допълнителните квалификации за Евро 2007 за „трикольорите" ни. Това лято обаче той не се яви за квалификациите, въпреки че получи повиквателна от селекционера Пини Гершон. Гардът се оправда с „лични причини".
БФБаскетбол сезира ФИБА за отказа му и по разпоредбите на европейската централа той бе наказан да не играе в евротурнирите за срок от една година. След спешна кореспонденция с агента на баскетболиста, родната федерация прие да оттегли претенциите си към Блекни срещу сумата от 20 000 евро. Така Блекни ще може да играе в турнира за Еврокупата с екипа на новия си клуб „Тюрк Телеком".






















Лудогорец
ЦСКА-София
Левски
Ботев Пд
Берое
Локомотив Пд
Манчестър Сити
Манчестър Юн
Челси
КоментариНапиши коментар
ОЩЕ КОМЕНТАРИ