Родерик Блекни изплати 20 хиляди евро неустойка на БФБ

снимка: БГНЕС

Ръководството на Българската федерация по баскетбол постигна споразумение с Родерик Блекни, съобщиха от федерацията.

 

Американецът преди година получи български паспорт и игра в допълнителните квалификации за Евро 2007 за „трикольорите" ни. Това лято обаче той не се яви за квалификациите, въпреки че получи повиквателна от селекционера Пини Гершон. Гардът се оправда с „лични причини".

 

БФБаскетбол сезира ФИБА за отказа му и по разпоредбите на европейската централа той бе наказан да не играе в евротурнирите за срок от една година. След спешна кореспонденция с агента на баскетболиста, родната федерация прие да оттегли претенциите си към Блекни срещу сумата от 20 000 евро. Така Блекни ще може да играе в турнира за Еврокупата с екипа на новия си клуб „Тюрк Телеком".