Робъртсън и Алън са големите фаворити във финала на РТС

снимка: Sporta.bg/ Радила Радилова

Големите финали на сериите Players Tour Championship предложиха много изненади и на практика фаворитите напуснаха надпреварата в Галуей още преди четвъртфиналите.

Победителят от РТС Victoria Bulgaria Open Джъд Тръмп напусна след изненадваща загуба от Алфред Бърдън.

Марк Селби отново беше елиминиран от младока Джак Лисовски, докато Джон Хигинс сведе глава пред Алистър Картър.

Така на четвъртфиналите останаха само 3-ма елитни състезатели от топ 16 на световната ранглиста - 3-ият Нийл Робъртсън, 7-ият Марк Алън и 9-ият Динг Жунуи.

Големият сблъсък за място в полуфиналната фаза определено е между Динг и Алън, които се намират в добра форма от началото на 2013-та година.

Ирландецът е набрал инерция след спечелването на предишния ранкинг турнир World Open, докато Динг показа майсторството си в мачове с формат 4 от 7 в последния РТС турнир за 2012-та година в Шотландия.

Г-н 147 от София Том Форд също намери място на четвъртфиналите и ще се изправи срещу Марко Фу, който през 2013-та вече игра голям финал по време на Германския Мастърс.

Нийл Робъртсън ще търси втора титла през сезона, след като триумфира във втория турнир от Европейското турне на РТС миналата година. Негов съперник е китаецът Ксиао Гуодонг, който пък ще опита да изравни най-доброто си класиране в настоящата кампания - полуфинал, който игра във втория турнир от Азиатските серии на РТС.

Кърт Мафлин пък ще се изправи срещу Бен Ууластън в последния четвъртфинал.

От 17:15 започва прякото излъчване на мачовете от Големите финали на РТС по Евроспорт, като ще продължи 100 минути. От 21:00 часа по същата програма се дава началото на късния 4-часов снукър маратон.