Роблес: Отнеха ми златото, защото съм кубинец

Кубинският лекоатлет Дейрън Роблес е убеден, че нямаше да бъде дисквалифициран във финала на 110 метра с препятствия, ако беше представител на някоя по-могъща държава. Роблес пресече първи финалната линия с време 13,14 секунди на Световното първенство по лека атлетика в Даегу, но около час след състезанието ИААФ го дисквалифицира.

Причината - кубинецът закачи с ръка бягащия в съседния коридор китаец Лю Сян и така наруши баланса му. Впоследствие Сян бутна последното препятствие и остана трети, припомня БТА. Така златният медал стана притежание на финиширалия втори американец Джейсън Ричардсън.

"Това нямаше да се случи, ако бях от по-могъща държава", каза Роблес пред АП. Кубинецът добави, че случаят в Даегу ще го направи по-силен психически и го амбицира още повече за успех на Олимпиадата в Лондон догодина.