Робен донесе драматичен успех на Байерн над Майнц (ВИДЕО)

Ариен Робен се разписа в добавеното време за победа на Байерн Мюнхен с 2:1 над Майнц, с което шампионите останаха непобедени и след 17-ия кръг в германското първенство по футбол.

Уикендът е последен за годината в Бундеслигата, а баварците водят с 14 точки пред втория Волфсбург, като до момента не са губили мач и са допуснали едва четири гола.

Холандецът Робен, обявен за спортист на годината в своята година, играе прекрасно за Байерн от началото на сезона, а и в сряда вкара своя гол номер 100 за клуба при успеха срещу Фрайбург.

Срещу Майнц той остави най-доброто от себе си за последните минути, когато се разписа с десетото си попадение от началото на шампионата. Домакините пък нямаха време да отговорят и Байерн спечели напълно заслужено.

Преди Робен да стане главно действащо лице на терена, Елкин Сото даде аванс на Майнц в 20-та минута на срещата, но Бастиан Швайнщайгер изравни секунди по-късно и баварците повече не погледнаха назад. Те поставиха и рекорд за най-малко допуснати голове през първия дял на сезона.

"Сега вече можем да почиваме щастливи. Комплименти за отбора, защото се потрудихме здраво, за да се върнем в този мач", каза Робен след победата в Ринеланд.